Connect with us

Васоски допатува во Струмица на потпис со Академија Пандев

Досегашниот шеф на стручниот штаб на Вардар, Александар Васоски, пристигна во Струмица на потпис на договорот со македонскиот прволигаш Академија Пандев. Тој ќе го преземе кормилото на „пандевци“ откако пред неколку дена замина Југослав Тренчовски.

Договорот на Васоски ќе има важност до јуни 2022 година. Заедно со него доаѓа и асистентот Раденко Бојовиќ, а се очекува да пристигнат и неколку нови имиња, голманот Марко Јовановски, хрватскиот интернационалец Марко Мартинага.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови