Connect with us

Вардарци означија старт на подготовките, Гачевски и Мицевски супер засилувања (ФОТО)

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од сезоната. Тимот е засилен со повратниците Филип Гачевски и Дарко Мицевски кои се вратија да му помогнат на тимот да направи камбек во елитата.


Првиот дел од подготовките ќе биде реализиран во Скопје и акцент ќе биде ставен на подобрување на физичките карактеристики, а на 24. јануари фудбалерите заминуваат во Анталија каде ќе бидат одиграни и неколку контролни натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови