Connect with us

Вардар со победа против Кадино за крај на подготовките пред стартот на вториот дел од шампионатот

Лидерот по есенскиот дел во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Вардар со триумф против второлигашот Кадино го заокружи зимскиот подготвителен период пред стартот на пролетниот дел од шампионатот следната недела.

„Вардарци“ дојдоа до триумф од 0-2 на натпреварот кој се одигра во Кадино, со головите на Цветановски во 21. минута и Ибиши во 62. минута.

Во првото пролетно коло на 15. февруари Вардар на домашен терен ја пречекува Македонија ЃП.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови