Connect with us

Вардар поразен од Мура на последниот тест во Анталија

Вардар загуби од Мура со 3-1 на последниот тест од зимските подготовки во Анталија. Тимот на Александар Васоски одигра квалитетно околу 70-ина минути, а потоа дозволи да прими три гола и загуби со пресврт. Владица Брдаровски во 38.минута успеа да постигне одличен гол, погодувајќи од 20 метри во горниот десен агол од голот на противникот.

Мура се врати во вториот дел и постигна три гола за комплетен пресврт на дуелот и триумф. Шушњара погоди во 74. и во 78.минута, а конечниот резултат го постави Бубњар.

Тренерот на Вардар, Александар Васоски, го стартуваше мечот со следниот тим: Гачевски, Тошевски, Новак, Младеновски, Брдаровски, Реис Жуниор, Мицевски, Најдовски, Попзлатанов, Цветаноски, Аврамовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови