Connect with us

Вардар оствари соработка со турскиот гигант Бешикташ

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар оствари соработка со турскиот гигант Бешикташ. Шефот на скаутинг службата на Бешикташ, Бајрам Билим го посети ФК Вардар и оствари средба со раководството на клубот на која е договорена долгогодишна соработка помеѓу двата клуба.


Вардар почнува нова важна епизода од своето живеење, за првпат е дел од Втопрата лига и ќе треба да се направат максимални напори за најтрофејниот клуб експресно да се врати во елитата. Меѓународната соработка е секогаш многу важна во градењето на клубот.

Advertisement

Facebook

Тимови