Connect with us

Вардар на гости во Ѓорче Петров, Работнички во Маџари е домаќин на Струга ТЛ

Вардар денеска (15.30 часот) оди на гости во Ѓорче Петров на дуел со Македонија ЃП и сака нови три бода по победара над Шкупи во претходното коло. Тренерот Александар Васоски умее да извлече максимум од својот тим, ќе се обиде да стигне до позитивен резултат и против „лавовите“ на Жикица Тасевски. 

Работнички се врати од Тетово со скалпот на Ренова, па избраниците на Ратко Достаниќ сега сакаат нов, од составот на Струга Трим Лум. Работата на Срѓан Захариевски полека почна да дава резултати во Струга и амбициите се се поголеми. Пресметката на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари се очекува да биде навистина интересна.  

Останатите четири натпревари од шестото коло во Првата лига се играат утре. 

ДВОЈКИ ПРВА ЛИГА, 6.КОЛО (ДЕНЕСКА, 15.30 Ч.)

МАКЕДОНИЈА ЃП – ВАРДАР

РАБОТНИЧКИ – СТРУГА ТРИМ ЛУМ

ШКЕНДИЈА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ (УТРЕ)

СИЛЕКС – БОРЕЦ

ШКУПИ – РЕНОВА

БЕЛАСИЦА – ПЕЛИСТЕР

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови