Connect with us

Вардар го пречекува „европскиот Силекс“, Работнички на гости во Битола

Вардарци славеа против Академија Пандев во Струмица и сега посакуваат низата  да продолжи и против Силекс. Кратовци по „заслуга“ на Вардар играа во квалификациите за Лигата на шампионите и загубија со 4-0 од Карабах, па сега се враќаат на домашните обврски. Вардар не е како минатогодишниот, но секако ќе може да му парира на тимот на Горан Симов, посебно на домашен терен.

Пелистер е повторно во елитата, а тимот на Зоран Штерјовски по два меча не знае за пораз. Сака да ја продолжи позитивната низа и против Работнички кој гостува под „Тумбе кафе“ по триумфот над Беласица.

Струга Трим Лум по две гостувања конечно ќе настапи дома, а составот на Срѓан Захариевски посакува триумф над Борец. Велешани имаат четири бода по две кола и би сакале да останат непоразени и по денешното гостување.

ДВОЈКИ ПРВА ЛИГА, 3.КОЛО (17 ч.)

ВАРДАР- СИЛЕКС

ПЕЛИСТЕР – РАБОТНИЧКИ

СТРУГА ТЛ – БОРЕЦ

МАКЕДОНИЈА ЃП – ШКЕНДИЈА 0-1

РЕНОВА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 2-0

БЕЛАСИЦА – ШКУПИ 0-2

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови