Connect with us

Валон Етеми стрелец, Истанбулспор поразен (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Валон Етеми беше стрелец за својот клуб Истанбулспор на дуелот против Анталијаспор (1-2). Тој го доведе Истанбулспор во водство во првиот дел, со голот во 26.минута, но гостите направија целосен пресврт во второто полувреме.

Адам Букса постигна два гола, во 50. и во 60.минута, за пресврт и за победа на Анталијаспор.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови