Connect with us

„Црвено-црните“ почнаа со тренинзите во Анталија (ФОТО)

Есенскиот шампион Вардар ги стартуваше подготовките Анталија каде е планирано одигрување и шест пријателски натпревари.

„Црвено-црните“ под идеални услови за работи го одработија првиот тренинг во турскиот туристички центар. Со Вардар, во однос на есенскиот дел, единствено го нема младиот стопер Никола Серафимов, кој кариерата ја продолжува во српскиот суперлигаш Вождовац.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови