Connect with us

Трајковски стрелец за Хајдук во поразот од Осијек (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски го постигна вториот гол во дресот на Хајдук Сплит. Тој беше стартер и успеа да погоди во поразот (1-2) на „билите“ на својот „Пољуд“ на дуелот против Осијек.

Трајковски стрелаше во 28.минута и во тој момент го израмни резултатот на 1-1, но подоцна неговиот тим сепак беше поразен. Тоа е петти последовен пораз за Хајдук.

Hajduk Split [1] – 1 Osijek – Aleksandar Trajkovski 28′
byu/50lipa insoccer

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови