Connect with us

Траги-комедија на Косово: Голманот едвај се тргна за Феризај да даде гол (ВИДЕО)

Првенството на Косово е пред разрешница, а оттаму доаѓа комични снимка за триумфот на Феризај (2-1) против Дукаѓини.


На домашниот тим му беше потребна победа за да продолжи во плеј-офот за опстанок во елитата, па беа покажани дури 15 минути судиско продолжување. А во нив се случи вистинската комедија.

Фазлиу шутираше со глава, а гостинскиот голман реагираше повеќе од смешно. Тој не само што не покажа желба да го одбрани ударот туку се обиде да се тргне како да се работи за топка која носи пламен со себе.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови