Connect with us

Тиквеш со минимален триумф во Прилеп

Тиквеш оствари минимален триумф (0-1) на гостувањето кај Победа во Прилеп и ја намали негативата во однос на лидерот Брегалница во Втората лига Запад. Александар Вареловски во петтата минута донесе водство за гостите од Кавадарци, па потоа Тиквеш успеваше да ја контролира играта и стигна до планираниот триумф.

Гостинска победа испушти Гостивар на гости кај Дрита (2-2). Лимани и Гаши стрелаа за Гпстивар, но потоа дојде одговор од Синани и Алији.

Кораби – Велазерими играа без голови, а Кит-Го славеше со 0-2 на гости против Плачковица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови