Connect with us

Тиквеш го задржува костурот на тимот: Остануваат Христов, Димовски, Љамчевски и Наумоски

Новиот прволигаш Тиквеш сака да го задржи костурот на тимот со кој избори враќање во елитата по речиси две децении. По Спахиу и Наумчески, во составот на кавадарчани ќе останат и Симеон Христов, Столе Димовски, Благоја Љамчевски и Јорданчо Наумоски.


Раководството на Тиквеш прво сака да ги обнови договорите со фудбалерите од постоечкиот погон, а потоа ќе се посвети на ангажман на нови засилувања.

Advertisement

Facebook

Тимови