Connect with us

Тен Хаг и Рашфорд најдобри во Премиер – лигата за септември

За најдобар менаџер во Премиер – лигата за септември е прогласен Ерик Тен Хаг од Манчестер Јунајтед, додека Маркус Рашфорд е најдобриот фудбалер за месецот што изминува.


Манчестер Јунајтед во септември одигра само два меча поради репрезентативната пауза, но ги доби и двата.

Во натпреварот од петтото коло минимално го победи Лестер, додека во наредното коло во дербито победи против Арсенал со 3-1.

Напаѓачот на овие два меча постигна два гола и запиша две асистенции, што е убедливо најдобар индивидуален учинок во лигата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови