Connect with us

Стружани поразени од Влазнија Скадар

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум со пораз ги стартуваше пријателските натпревари во зимските подготовки. Стружани загубија со 0-2 од албанскиот тим Влазнија од Скадар.

Струга Трим Лум продолжува со тестовите на 18 јануари, а противник ќе биде албанскиот тим Кораби од Пешкопеја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови