Connect with us

Струга Трим Лум ремизираше со Фероникели

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум ремизираше и на вториот пријателски натпревар одигран на подготовките во Драч, Албанија. Стружани по ремито (3-3) против Гњилане, одиграа со нерешен резултат и против косовскиот тим Фероникели (1-1).

Стрелец на голот за Струга Трим Лум беше Дејан Цветаноски. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови