Connect with us

Струга ТЛ гостува во Ѓорче Петров: „Лавовите“ не ја даваат лесно својата територија

Македонија ЃП и Струга Трим Лум ќе го одиграат премиерниот меч од 17.коло во Првата фудбалска лига, денеска на стадионот во Ѓорче Петров. Стружани доаѓаат мотивирани по победата над Шкендија и посакуваат да ја продолжат позитивната низа, но и домашниот тим си има свои планови. „Лавовите“ исто така ги посакуваат трите бода.

„Само победа на денешниот натпревар е позитивен резултат за Македонија ЃП и сигурен сум дека ова ќе биде победнички ден за нас“, изјави напаѓачот Ален Јашароски кој игра во одлична форма во последниот период.

Останатите натпревари од ова коло се закажани за утре, а се среќаваат: Академија Пандев – Вардар, Шкендија – Шкупи, Работнички – Силекс, Борец – Ренова.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови