Connect with us

Струга ТЛ ги почна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Македонскиот шампион Струга Трим Лум ги стартуваше подготовките за настапот на европска сцена. Тренерот Шпетим Дуро заедно со стручниот штаб им ги откри плановите за подготвителната фаза на фудбалерите и најави дека амбициите се одбрана на шампионската титула и достоен и долг настап во европските натпреварувања.


Потоа тимот го одржа првиот тренинг. Првата фаза од подготовките ќе се одвива во Струга.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови