Connect with us

Столе Димитриевски пристигна во Валенсија (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски пристигна во Валенсија, неговиот нов клуб, каде направи трансфер ова лето од Рајо Валјекано. Тој денеска треба официјално да биде промовиран во дресот на Валенсија.

Столе Димитриевски уште на аеродром беше „нападнат“ од шпанските медиуми, ја даде и првата изјава.

„Ќе бидам дел од еден голем клуб. Стадионот „Месталја“ е импресивен, многу сум среќен што ќе бидам дел од Валенсија“, изјави Столе Димитриевски по пристигнувањето во Валенсија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови