Connect with us

Сондерјиске го промовираше Сефер Емини

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Сефер Емини, и официјално е нов член на данскиот второлигаш Сондерјиске. Тој по вторпат заминува на печалба откако претходно беше во Русија.

„Среќни сме што Емини е наш нов член. Тој е талентиран фудбалер кој веруваме дека ќе ни помогне да бележиме подобри резултати“, изјави спортскиот директор на Сондерјиске, Есбен Хенсен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови