Connect with us

Силекс „одлета“ на подготовки во Анталија

Македонскиот прволигаш Силекс замина на десетдневни подготовки во турскиот туристички центар Анталија каде ќе ја реализира следната фаза наменета за воигрување на тимот и одигрување пријателски натпревари. На 25.јануари кратовци ќе одиграат тест меч со рускиот прволигаш ЦСКА Москва, а ќе бидат закажани најмалку уште три контроли. 
Силекс пред заминувањето за Анталија имаше проверка против тимот на Њу Старс и победи со 2-0, со головите на Дарио Трајановски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови