Connect with us

Силекс на тест против ЦСКА Москва на подготовките во Анталија

Во рамките на своите подготовки за пролетниот дел од сезоната кои од 20. јануари до 3. февруари ќе се реализираат во Анталија, Турција, кратовски Силекс договори пријателски натпревар со еден од најславните руски клубови ЦСКА Москва.

Пријателскиот дуел со Русите ќе се игра на 25. јануари, а Силекс во Анталија ќе одигра уште најмалку три тест дуели.

Пред заминувањето за Анталија планирано е одигрување пријателски натпревар на 18. јануари со домашна екипа која дополнително ќе биде одредена.

Како што е познато, клубот по крајот на есенскиот дел го напуштија Дарко Додев, кој се пресели во Брегалница, како и Андреја Ефремов, Чаволи и Стефан Коцев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови