Connect with us

Силекс ќе има пет теста на подготовките во Анталија

Македонскиот прволигаш Силекс централниот дел од подготовките ќе го одработи во Анталија. Кратовскиот тим ќе одигра пет пријателски натпревари во турскиот туристички центар.


Првиот тест е закажан за 4. февруари против Ресовија Жешов, а потоа следат и дуели со Сутјеска, Согдијана, Динамо Киев и Торпедо Кутаиси.

Во редовите на Силекс оваа зима дојдоа пет засилувања, Стефан Милосављевиќ, Хамза Рамани, Марко Ѓорѓиевски, Халил Мухаремовиќ и Никола Ристески.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови