Connect with us

Силекс ги почна подготовките за одбрана на врвот во Втората лига Запад

Лидерот на табелата во Втората лига Запад, тимот на Силекс, означи старт на зимските подготовки. Во Кратово, тренерот Горазд Михајлов ја изврши првата прозива, а потоа фудбалерите го одработија и првиот тренинг.


Силекс првата фаза од подготовките ќе ја реализира во Кратово, а од од 27. јануари до 9. февруари ќе замине во Анталија каде ќе одигра пет пријателски натпревари. Познати се и противниците, Металац (Србија), Торпедо Москва (Русија), Монтана (Бугарија), Мариупол (Украина) и Рапид Виена (Австрија).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови