Connect with us

Шокантен пресврт: Лаутаро Мартинез се сели во Атлетико Мадрид?!

Лаутаро Мартинез ќе го напушти Интер на лето и ќе го засили Атлетико Мадрид?! Ова го тврди славниот напаѓач Никола Вентола, кој гостуваше кај Кристијан Виери и во живо во програмата рече:


„Ќе ја фрлам бомбата: Лаутаро Мартинез ќе го засили Атлетико Мадрид! Ми рекоа дека сè е готово. Тие исто така велат дека Атлетико дава многу пари.”

Интересно, ова е единствениот извор на оваа информација, досега ниту еден релевантен новинар не контактирал и открил ништо на оваа тема.


Сепак, има нешто уште поинтересно што додава масло на огнот во оваа приказна – во 2018 година, Лаутаро Мартинез беше на чекор од преселба од Расинг во Атлетико Мадрид!

Аргентинецот тогаш ги договори сите услови со Диего Симеоне, но Диего Милито, спортскиот директор и легенда на Расинг, го одврати од таа идеја и го поврза со неговиот Интер. Лаутаро се предомисли во последен момент, го ислуша неговиот идол Милито и замина во Интер за 23 милиони евра.

Во меѓувреме, Аргентинецот стана еден од најдобрите напаѓачи во светот, минатата година беше на чекор од Барселона, сега се споменуваше и Реал Мадрид, но според Никола Вентола, Атлетико Мадрид влетал и ја дал најголемата понуда.

Advertisement

Facebook

Тимови