Connect with us

Шкупи не успеа да го победи Нефчи од Киргистан на првиот тест во Анталија

Шкупи го одигра првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки во Анталија, ремизирајќи без голови со Нефчи Кочкор од Киргистан.

Македонскиот прволигаш беше далеку подобар на теренот од противникот, но не успеа да реализира неколку убави можности за погодок по што мораше да се задоволи со реми.

Шкупи на дуелот против тимот од Киргистан настапи во следниот состав: Алексовски, Демир, Ндонг, Кривањева, Илиески, Исени, Билали, Диак, Сержињо, Дембо и Бериша.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови