Connect with us

Шкупи казнет со шест меча суспензија поради инцидентот со Шкендија

Македонскиот првак Шкупи е казнет со шест натпревари неиграње на Чаир и ќе мора да биде домаќин 100 километри надвор од Скопје за големиот инцидент во четвртфиналето на Купот на Македонија.

Тој натпревар со Шкендија беше прекинат уште по десетина минути откако навивачите влегоа во теренот и ги нападнаа фудбалерите на Шкендија.


Шкупи како домашен терен на мечот со Скопје го пријави стадионот во Кичево, па најверојатно ќе продолжи да ги пречекува екипите во овој град.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови