Connect with us

Шкупи доведе двајца офанзивци од Сенегал

Македонскиот прволигаш Шкупи продолжува со засилување на тимот за пролетниот дел од сезоната. Нови членови на тимот од Чаир кој има шампионски амбиции се Сенегалците Алберт Бугазели – Бебето и Фаустин Сенгор. Тие беа на пробен период во составот на Шкупи, а денеска потпишаа договори со клубот.

Бугазели (24) игра на позицијата десно крило и досега има настапувано во првенството на Сенегал, а во 2019 година запиша и четири настапи за националниот тим.

Фаустин Сенгор (27) е играч од средниот ред кој доаѓа од Челик Зеница, а најголем дел од кариерата ја мина во редовите на сенегалскиот шампионат Каза Спорт.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови