Connect with us

Шкендија се раздели со Гледи Мици и со Алдаир Нето

Македонскиот прволигаш Шкендија не ја продолжи соработката со Гледи Мици и Алдаир Нето, потврди клубот на официјалниот сајт. Раководството не успеало да договори понатамошна соработка со двајцата фудбалер и одлучено е да дојде до разделба. Тетовскиот клуб им се заблагодари на Мици и на Нето за придонесот во црвено-црниот дрес и им посака многу среќа во понатамошната кариера.

Мици во Шкендија стигна во 2018 година од редовите на албанскиот Скендербег, а во кариерата настапуваше и за Кукеши, Фљамуртари, Камза и Аполонија. Нето дојде во зимскиот преоден рок и забележа само два настапи. Тој во Тетово пристигна од Бангор Сити од Велс.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови