Connect with us

Шкендија се пресели на подготовки во Маврово

Македонскиот прволигаш Шкендија го напушти Тетово и замина на седумдневни подготовки во Маврово. Тимот на Ернест Ѓока во наредните денови ќе се фокусира на физичката подготовка, а в недела ќе го одигра и првиот пријателски натпревар против Работнички.

Шкендија се подготвува за настап во квалификациите за Лигата на Европа, откако заврши на третата позиција во прекинатиот шампионат на Првата лига поради коронавирусот. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови