Connect with us

Шкендија го засили нападот со Дауда Бамба (ВИДЕО)

Македонскиот прволигаш Шкендија доведе ново засилување во навалната линија. По заминувањето на Ералдо Чинари, раководството на клубот успеа да го ангажира Дауда Мамба, фудбалер од Брегот на Слоновата Коска, кој доаѓа од турскиот клуб Умраиниеспор.

Бамба има норвешки пасош, а во кариерата има настапувано и за ЦСКА Софија, Алтај, Бран, Кристиансунд и Конгсвингер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови