Connect with us

Шалке победи со пенал во 101.минута, Келн го изненади Баер Леверкузен (ВИДЕО)

Шалке 04 оствари неверојатно значаен триумф на гости против Мајнц (2-3), со пенал досуден во 101.минута од дуелот, кој реализираше Мариус Бултер. По сингализација од ВАР собата, беше досудена најстрога казна за составот од Гелзенкирхен, кој грчевито се бори за опстанок во Бундес-лигата.

Гостите двапати имаа водство, со головите на Бултер и на Краус, но Мајнц успеваше да израмни преку Бареиро и Мартин. На крајот Мариус Бултер постигна победнички гол од белата точка.

Келн успеа да го победи Баер Леверкузен на гости со 1-2, а играч на натпреварот беше Деви Селке кој ги постигна двата гола. Тој стрелаше во 14. и во 36.минута, а во меѓувреме Баер Леверкузен за момент израмни на 1-1, со голот на Амин Адли.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови