Connect with us

Серафимов во тимот на колото во Унгарија

Македонскиот репрезентативец Никола Серафимов е награден за одличната игра во дресот на Мол Фехервар и доби место во тимот на колото во Унгарија.


Серафимов одигра квалитетен натпревар против Мезоковежд во триумфот од 2-0 и доби една од највисоките оценки во изминатото коло.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови