Connect with us

Селфи битолско под Шара: Пелистер прв ја „клекна“ Шкендија

Нема непоразени екипи во Првата фудбалска лига по есенскиот дел од првенството. Шкендија беше блиску до таков подвиг, но потклекна во последното есенско коло. Тимот на Ернест Ѓока загуби во Тетово од Пелистер со 0-1, со голот на Борче Маневски од пенал во 90.минута од мечот. 

По големиот триумф, победничко селфи на битолчани во соблекувалната. Радост и надеж дека Пелистер ќе биде многу подобар напролет и дека ќе успее да го сочува прволигашкиот статус. За Шкендија и поука дека секој натпревар треба да се сфати максимално сериозно…

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови