Connect with us

Селекторот Ангеловски со поддршка за Илија Несторовски (ФОТО)

Напаѓачот на Удинезе, Илија Несторовски, ќе го пропушти историскиот настап на Македонија на Европското првенство поради повреда на коленото. Тој заминува на операција за да ја санира повредата на лигаментите што ја заработи на еден од тренинзите на италијанскиот калчолигаш.

Селекторот Игор Ангеловски му даде поддршка на репрезентативниот напаѓач кој ги минува можеби најтешките мигови во кариерата.

„Нема предавање. Мораш да се вратиш посилен“, му порача селекторот Игор Ангеловски на Илија Несторовски.

Тимови

Advertisement

Facebook