Connect with us

„Седумка“на Баерн, минималец на Борусија Дортмунд (ВИДЕО)

Баерн Минхен го декласира Бохум на „Алијанц арена“ со 7-0 и се врати на врвот на табелата во Бундес-лигата со 13 бода. Баварците немаа милост за противникот, а серијата ја отвори Чупо – Мотинг уште во четвртата минута. Во првиот дел стрелаа и Хари Кејн, Де Лихт и Сане.

Во вториот дел продолжи „теророт“ со головите на Хари Кејн од пенал, Матис Тел, и повторно Хари Кејн за хет-трик на Англичанецот.

Борусија Дортмунд со 1-0 го победи Волфсбург, а стрелец на победничкиот гол беше Марко Ројс во 68. минута.

Хофенхајм на гости го совлада Унион Берлин со 0-2, а Тимо Вернер донесе триумф за Лајпциг на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах.

Аугсбург го победи Мајнц со 2-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови