Connect with us

Само реми за ПСЖ против Клермон

Пари Сен Жермен беше голем фаворит, но не успеа да слави на гостувањето против Клермон. Домашниот тим успеа да ги сопре ѕвездите на Луис Енрике и мечот заврши без голови.

Килијан Мбапе беше стартер откако ја надмина повредата, заедно со Осман Дембеле и со Рандал Коло Муани во нападот на ПСЖ, во второто полувреме во игра влезе и Гонсало Рамош, но „светците“ не успеа ја постигнат гол.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови