Connect with us

Сака ја спаси Англија, ќе има продолженија (ВИДЕО)

Англија повторно беше на работ на испаѓање, но овојпат Букајо Сака е спасителот. Брил Емболо ја доведе Швајцарија во водство во 75.минута откако добро се снајде во противничкиот шеснаесетник, но само пет минути подоцна израмни Сака со удар од 20 метри.

Крилниот напаѓач на Арсенал ја презеде одговорноста, распали од далечина и погоди во спротивниот долен агол од голот на Зомер.

Ќе има продолженија и на овој четвртфинален дуел од Европското првенство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови