Connect with us

Рудигер си поигруваше со Асано, но на крајот Германците си заминаа плачејќи (ВИДЕО)

Германија имаше водство од 1-0 и Антонио Рудигер во 64.минута во еден дуел со Такума Асано сакаше да си „поигра“ малку, па трчаше во стилот на Усеин Болт. Но, тоа како да им се одмазди на Германците.

Токму Такума Асано во 83.минута се погрижи за пресврт и за триумф на Јапонија на овој дуел.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови