Connect with us

Ротор Волгоград убедливо го порази тимот на Академија Пандев

Академија Пандев загуби од рускиот тим Ротор Волгоград со 5-1 на пријателскиот натпревар во Анталија. Македонскиот прволигаш поведе, но на полувремето сепак Ротор обезбеди водство од 2-1, со головите на Галаџан и на Алејник.

Во вториот дел мрежата на Академија Пандев ја погодија и Мулин, кој беше двоен стрелец, и Полубојаринов.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови