Connect with us

Роналдо спаси триумф за Јувентус во финишот (ВИДЕО)

Јувентус го држи чекорот за пласман во Лигата на шампионите и тоа благодарејќи на Кристијано Роналдо. Португалскиот ас во финишот извлече триумф (1-2) за „старата дама“ на гостувањето против Удинезе.

Нахуел Молина во десеттата минута донесе водство за Удинезе, а Роналдо израмни од пенал во 83.минута. Јувентус тргна во тотална офанзива и Роналдо постигна победнички погодок во 90.минута од мечот.

Тимови

Advertisement

Facebook