Connect with us

„Романтичарите“ ја заокружија првата фаза, од утре на подготовки во Охрид (ФОТО)

Тимот на Работнички ја заокружи првата фаза од подготовките која ја одработи во Скопје. Од утре експедицијата заминува на охридското крајбрежје каде ќе продолжи со напорна работа и одигрување на пријателски натпревари.

Следниот тест за составот на Александар Влахо ќе биде дуелот против Ренова в среда. Досега, избраниците на Влахо ремизираа со Борец (1-1) во Велес и го совладаа Тетекс со 2-0 во Скопје. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови