Connect with us

Рома за гол подобра од Удинезе (ВИДЕО)

Рома ја оствари четвртата победа во Серија А оваа сезона откако минимално го совлада Удинезе на „Олимпико“ со 1-0. Тами Абрахам ја врати „волчицата“ во победнички ритам, откако погоди со петица по одличната акција на Рикардо Калафиори по левата страна.

Во завршницата црвен картон заработи Лоренцо Пелегрини, но Рома сепак успеа да ја сочува минималната предност.

Advertisement

Facebook

Тимови