Connect with us

Рома подобра од Удинезе (ВИДЕО)

Рома ја оствари шестата победа оваа сезона во Серија А откако на „Олимпико“ го совлада Удинезе со 3-1. Тимот на Жозе Мурињо стигна до тирумфот со два гола во финишот од мечот.


Џанлука Мансини ја доведе Рома во водство во 20.минута, но Удинезе израмни преку Флориан Тоувин во 57.минута.

Сепак, Пауло Дибала донесе нова предност за „волчицата“ во 81.минута, а победата ја потврди Стефан Ел Шарави во 90.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови