Connect with us

Ренова реагира: Две катастрофални одлуки на судијата Стојчевски директно влијаеја на исходот (ВИДЕО)

Ренова го загуби дербито (2-1) од Шкупи на Чаир, но тетовскиот клуб реагира на делењето на правдата на Игор Стојчевски. Гостите тврдат дека тој направил две кардинални грешки.

Прво не му доделил црвен картон на Абдул Руатубјаје кој како последен играч во одбраната имаше старт над Ремзифаик Селмани во 12.минута.

Потоа и за сомнителниот пенал над Сандеј Адетунџи во 73.минута. Според Ренова, овие две одлуки директно влијаеле на исходот на денешното дерби.

Advertisement

Facebook

Тимови