Connect with us

Ренова го промовираше засилувањето од Косово

Македонскиот прволигаш Ренова се засили со косовскиот дефанзивец Арбер Шала. Тој игра на позицијата лев бек и во оваа сезона ќе ја зголеми конкуренцијата во одбраната на „гипсарите“.

Шала во минатото има настапувано за косовските екипи Гњилане, Лирија и Дрита и има и интернационално искуство од Албанија, во клубовите Љачи и Камза.

Ренова по првите две кола има два бода во новиот шампионат на Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови