Connect with us

Ренова го победи српскиот суперлигаш Мачва на тестот во Охрид (2-1)

Фудбалерите на Ренова ја запишаа и втората победа во третиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки во Охрид.

„Гипсарите“ на денешниот дуел на СРЦ „Билјанини извори“ славеа против српскиот суперлигаш Мачва од Шабац со 2-1. Во подобра игра Ренова до триумфот дојде со двата гола во второто полувреме.

Претходно, Ренова славеше со убедливи 5-0 против Кораби од Пешкопеја, а загуби од второлигашот Лабуништа со 0-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови