Connect with us

Реал Мадрид ќе го претстави Мбапе два дена по завршувањето на Европското првенство

Реал Мадрид официјално ќе им го претстави Килијан Мбапе на своите навивачи на 16 јули – два дена по завршувањето на Евро 2024 година, објави „Ле Паризиен“. Ова ќе се случи на свечена церемонија на „Сантијаго Бернабеу“.

Реал Мадрид го објави трансферот на Мбапе на 3 јуни, а сега, иако се уште не е потврдено од „кралскиот клуб“, јасно е и кога ќе биде претставена француската мегаѕвезда. Настанот се очекува да биде спектакуларен и пред полн стадион со речиси 85.000 навивачи – слично како претставувањето на Кристијано Роналдо на „Бернабеу“ во 2009 година.

„Многу сум среќен и горд што се приклучувам на клубот од моите соништа. Никој не може да разбере колку сум возбуден во моментов. Едвај чекам да ве видам „мадридисти“ и ви благодарам за вашата неверојатна поддршка. Хала Мадрид!“, истакна Мбапе откако беше обелоденето дека потпишал петгодишен договор со Реал Мадрид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови