Connect with us

Реал Мадрид го сака Тимо Вернер како замена за повредениот Винисиус Жуниор

Реал Мадрид е во сериозна неволја откако се повреди еден од клучните играчи, Винисиус Жуниор. Тој ќе отсуствува до почетокот на февруари, откако се повреди на настап за бразилскиот национален тим.


„Кралскиот клуб“ е второпласиран во Ла Лига, додека во Лигата на шампионите е блиску до освојување на групата.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Флорентино Перез и тренерот Карло Анчелоти бараат алтернатива за повредениот Винисиус Жуниор и засега една од опциите е позајмица на Тимо Вернер.

Германскиот репрезентативец минатата година се врати во Лајпциг од Челси, каде што не успеа да се снајде најдобро. Во Лајпциг повторно ја пронајде својата препознатлива форма.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови