Connect with us

Рафаел Леао донесе триумф за Милан (ВИДЕО)

Милан стигна до четвртата победа во Серија А оваа сезона откако на домашен терен ја совлада Верона со 1-0. „Росонерите“ сега со 12 бода се израмнија со Интер на врвот на табелата.

Рафаел Леао беше стрелец на победничкиот гол за Милан. Тој во осмата минута успеа да ја затресе мрежата на Верона, а потоа избраниците на Стефано Пиоли успеаја да го сочуваат минималното водство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови